Czytamy Jana Pawła II

Gdzie się podziało „pokolenie JP2”? Gdzie się podziały osoby, deklarujące, że Jan Paweł II jest dla nich największym autorytetem? Może po prostu Polacy nie znają nauczania swojego wielkiego rodaka?

Zainicjowana kilka dni temu akcja „Czytamy JP2” stawia sobie za cel popularyzację papieskiego nauczania i pokazanie, że wszystkie wzniosłe emocje, jakie pojawiły się przy okazji kanonizacji, można zmienić w głębsze zainteresowanie naukami papieża.

Akcja jest skierowana przede wszystkim do ludzi młodych, choć oczywiście dołączyć może każdy, bez względu na wiek. Uczestnicy akcji wysyłają mejla na adres: czytamjp2@o2.pl . W mailu podają swoje IMIĘ, NAZWISKO oraz konkretne DZIEŁO Jana Pawła II, które zamierzają przeczytać. Dane te nie będą upublicznianie.

Imiona, nazwiska i tytuł dzieła, jakie zdecydują się przeczytać uczestnicy akcji, zostaną zebrane w specjalną książeczkę i przekazane pani prof. Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce, „siostrzyczce” św. Jana Pawła II, która na każdym swoim wykładzie zachęca do czytania jego pism.

Oficjalna strona akcji: http://czytamjp2.turio.pl/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/326543624163933/?source=1

Fanpejdż akcji: https://www.facebook.com/pages/Czytam-Jana-Paw%C5%82a-II/401165676690772?ref=hl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg