Ewangelizacyjne spotkanie wspólnot neokatechumenalnych

Ponad 15 tys. osób wzięło udział w spotkaniu ewangelizacyjnym „Dwa brzegi” w hiszpańskiej miejscowości Alcalá de los Gazules koło Kadyksu. Przybyli na nie członkowie wspólnot neokatechumenalnych z Andaluzji, Ektremadury, Wysp Kanaryjskich i z południa Portugalii.

Nazwa „Dwa brzegi” nawiązuje do charakteru wizyty Kiko Argüella w tej części Hiszpanii. Inicjator Drogi Neokatechumenalnej odwiedził Ceutę, która leży w północnej Afryce. Następnie przekroczył Cieśninę Gibraltarską, aby w Alcalá de los Gazules poprowadzić spotkanie z młodzieżą i rodzinami. Jego celem było wzbudzenie powołań do ewangelizacji Azji. „Trzeba głosić Chrystusa w krajach azjatyckich, tak jak tego pragnął św. Jan Paweł II. Jest to misja Kościoła w trzecim tysiącleciu. Wszyscy chrześcijanie są wezwani do głoszenia Ewangelii” – powiedział Kiko Argüello. Gotowość do wyjazdu na kontynent azjatycki zadeklarowało sto rodzin i ponad dwieście młodych osób. Wszyscy otrzymali specjalne błogosławieństwo od obecnych na spotkaniu biskupów i kapłanów.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.