Wielki Pan Jezus w centrum Łodzi

Wielkoformatowy wizerunek Jezusa z podpisem "Znam Cię od zawsze" pojawił się w mieście.

W centrum Łodzi przy ul. Zachodniej przed Świętami Wielkanocnymi ukazała się nietypowa ekspozycja na 100 metrowym nośniku wielkoformatowym. Widnieje na nim wizerunek Pana Jezusa z podpisem „Znam Cię od zawsze”. Inicjatorami akcji jest Fundacja Daję Słowo z Piaseczna.

Słowo Boże w świecie – tak można by najogólniej określić to, czym zajmuje się Fundacja Daję Słowo. Inicjatorzy chcą wykorzystać do nowej ewangelizacji kanał, który był do tej pory zupełnie nieaktywny dla tego typu działań, czyli reklamę w mediach masowych.

Jak mówią osoby działające w Fundacji, motywują ich słowa Pana Jezusa z 16 rozdziału Ewangelii wg Św. Marka, „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”, a także to, żeby czynić dobre rzeczy poprzez niegodziwą mamonę.

Zasada działania fundacji jest prosta. Członkowie Fundacji pozyskują pieniądze na swoje realizacje, tworzą projekty ekspozycji i za uzbierane pieniądze kupują miejsca reklamowe, w których zamiast reklamy produktów lub usług, znajdują się treści nawiązujące do tekstów z Pisma Świętego albo wręcz jego fragmenty.

„Poczuliśmy się wezwani przez Pana Boga do aktywnego działania na rzecz nowej ewangelizacji, a ponieważ nasze grono zna się na różnych aspektach reklamy i mediów, uznaliśmy że trzeba podjąć to wyzwanie!” Mówią członkowie Zarządu Fundacji Daję Słowo.

Żeby wesprzeć dzieło, można wpłacać pieniądze na konto Fundacji. Numer konta podany jest na stronie www.FundacjaDajeSlowo.pl

Ekspozycja w Łodzi będzie rozwieszona do końca kwietnia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama