Na Drodze i po drogach

W Wielki Piątek w godzinach przedpołudniowych kard. Stanisław Dziwisz odprawił w Kaplicy Męki Pańskiej u franciszkanów w Krakowie Drogę Krzyżową dla kleryków zakonnych i diecezjalnych. To kontynuacja tradycji zapoczątkowanej przez kard. Karola Wojtyłę.

W tym roku, na tydzień przed kanonizacją Jana Pawła II, bracia rozważali teksty napisane przez Karola Wojtyłę w roku 1976 podczas jego rekolekcji wielkopostnych w Watykanie.

Metropolita krakowski rozpoczynając nabożeństwo prosił Chrystusa, aby wierni naśladując Jezusa w ostatniej Jego drodze, poznali cenę odkupienia i stali się godnymi udziału w owocach Jego męki, śmierci i zmartwychwstania.

W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również sportowcy-amatorzy, którzy z Polic k. Szczcina biegną do Rzymu na kanonizację Papieża-Polaka, odwiedzając po drodze miejsca związane z jego życiem i pracą. Zawodnicy (10 osób) przemieszczają się przez całą dobę - dwóch biegnie, a jeden jedzie na rowerze, co dwie godziny się zmieniają. Do pokonania mają w sumie 2450 km.

Pod „Oknem papieskim” spotkali się z kard. Dziwiszem, z którego rąk otrzymali błogosławieństwo i zapewnienie o modlitwie za nich.

„Macie fantazję, Bożą fantazję” – skomentował ich wyczyn metropolita krakowski.

Sportowcy ujawnili, w jakich biegną intencjach. „Pierwsza to dziękczynienie Bogu za cały pontyfikat Jana Pawła II, a druga to prośba przez przyczynę Świętego o cudowne uzdrowienie Klementynki Kowalskiej”- mówi nam Wiesław Kotarski, organizator i pomysłodawca pielgrzymki.

To już kolejna ich wyprawa do Watykanu. W roku 2000 biegli na 80. urodziny Jana Pawła II.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama