Londyn: zakończenie tygodnia wspólnej modlitwy

W Anglii zakończył się tydzień wspólnych modlitw Kościoła katolickiego i anglikańskiego. Akcja przebiegała pod hasłem: „Słuchać Boga – usłyszeć bliźniego”.

6 kwietnia katolicki metropolita Westminsteru w Londynie, a zarazem przewodniczący episkopatu Anglii i Walii kard. Vincent Nichols oraz prymas Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby zainicjowali razem tydzień poświęcony Chrześcijańskiej Akcji Społecznej. W wielu miejscach Anglii katoliccy i anglikańscy hierarchowie oraz wierni włączyli się do wspólnej modlitwy i odwiedzili miejsca, gdzie chrześcijanie angażują się aktywnie w pomoc najbardziej potrzebującym.

Tydzień zakończył się wczoraj wizytą kard. Nicholsa i abp Welby w Kent (południowa Anglia) w całodobowym centrum pomocy dla bezdomnych. Po spotkaniu z mieszkańcami centrum, wspólnym posiłku i modlitwie anglikański prymas powiedział, ze Kościół musi podjąć ryzyko stania po stronie biednych, identyfikacji z ubogimi, bo w przeciwnym razie, ignorując ubogich, Kościół ignoruje samego Chrystusa. „Nasze oczy nie mogą być zamknięte na dramat ubóstwa – stwierdził kard. Nichols. – Musimy odpowiedzieć na apel biednych z inteligencją, odwagą i miłością”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama