Dziś wieczorem ulicami Rzymu przejdzie nietypowa Droga Krzyżowa. Swymi doświadczeniami będą się na niej dzielić byłe prostytutki i niewolnice. Należą one do grona ponad 7 tys. prostytutek, które powróciły do normalnego życia dzięki pomocy Wspólnoty Jana XXIII.
Droga Krzyżowa „za kobiety ukrzyżowane” przejdzie przez centrum Wiecznego Miasta i dotrze niemal do Watykanu. Mówi jej organizator ks. Aldo Buonaiuto.
„Jest to symboliczna i bardzo ważna Droga Krzyżowa. Jej hasło, za kobiety ukrzyżowane, odnosi się do owych kobiet zapomnianych i wykorzystywanych przez ponad 9 mln włoskich mężczyzn, którzy na ulicy czy w lokalu kupują sobie ciała młodych kobiet, oszustwem zwiedzionych do Włoch, prawdziwych niewolnic, które na co dzień doświadczają przemocy i tortur. W samych Włoszech jest ich ponad 100 tys. Niemal wszystkie pochodzą z bardzo ubogich krajów, takich jak Rumunia, Albania, Mołdawia, Bułgaria czy Nigeria. Handlarze żywym towarem żerują na ich ubóstwie, zwabiają je obietnicą pracy, pomocy dla ubogiej rodziny. Do Włoch docierają już zniewolone”.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.