Franciszek: Jest okazja do nawrócenia!

Wielki Post jest dla nas wszystkich dobrą okazją, aby odbyć drogę nawrócenia - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

- Odnówmy nasze przyrzeczenia chrzcielne: wyrzeknijmy się Szatana i wszelkich jego spraw i pokus - bo jest on kusicielem - aby podążać Bożymi drogami Boga, „abyśmy w radości Ducha Świętego dotarli do świąt paschalnych” - wezwał papież.

Wskazał, że także my dobrze znamy pokusy, którym podlegał Jezus na pustyni: „dobrobyt ekonomiczny, wskazany przez możliwość przemienienia kamieni w chleb; styl spektakularny i wypełniony cudami, wraz z ideą rzucenia się z najwyższego punktu Świątyni jerozolimskiej, aby ocalili go aniołowie; i wreszcie pójście na skróty władzy i panowania, w zamian za akt uwielbienia Szatana”.

- Jezus zdecydowanie odrzuca wszystkie te pokusy i podkreśla zdecydowaną wolę, aby podążać drogą wytyczoną przez Ojca, bez jakiegokolwiek kompromisu z grzechem oraz logiką świata - zauważył papież.

Wskazał, że mentalność tego świata „redukuje człowieka do poziomu podstawowych potrzeb, sprawiając, że traci on głód tego, co jest prawdziwe, dobre i piękne, głód Boga i Jego miłości”. Przypomniał, że „musimy uwolnić się od bożków, od rzeczy próżnych i budować nasze życie na tym co najważniejsze”.

Przestrzegł też, by nie wchodzić dialog z Szatanem jak Ewa w raju, lecz tak jak Jezus przeciwstawić mu moc słowa Bożego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg