Spotkanie biskupów Europy Środkowo-Wschodniej

W Warszawie rozpoczęło się dwudniowe spotkanie biskupów Europy Środkowo-Wschodniej. Gospodarzem wydarzenia organizowanego przez Radę Konferencji Biskupich Europy (CCEE) jest wiceprzewodniczący tego gremium, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.

„Konkretnym celem spotkania jest przygotowanie do Synodu Biskupów o rodzinie – powiedział wiceprzewodniczący CCEE. – Będzie to jeden z tematów rozmów, a ponieważ życie Kościoła koncentruje się głównie w parafii, także ona znajdzie się wśród poruszanych zagadnień: Czy forma dotychczasowa jest dobra, czy potrzebne są nowe elementy? Rozmawiać będziemy także o sytuacji ogólnej w poszczególnych krajach, bo dobrze, żebyśmy, jako Kościół zainteresowany człowiekiem, wiedzieli jaka jest sytuacja społeczna, gospodarcza i duchowa w poszczególnych krajach”. Abp Michalik nie wykluczył, że biskupi zgromadzeni w Warszawie rozmawiać będą także o aktualnej sytuacji na Ukrainie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.