Pierwszy tygodnik poświęcony tylko papieżowi

Kosztuje zaledwie pół euro i od dzisiaj pojawił się na półkach włoskich kiosków i księgarń. "Il mio Papa" (Mój papież) wydaje jeden z prasowych potentatów na Półwyspie Apenińskim, Mondadori.

Tygodnik będzie w całości poświęcony osobie papieża Franciszka i jego działalności.

- Pomysł na gazetę, która będzie niejako śledzić poczynania papieża, przekazywać jego nauczanie, jest pokłosiem naszych obserwacji. Po wyborze Franciszka widzimy, jak bardzo wzrosło zainteresowanie nie tylko osobą papieża, ale tematami z zakresu etyki, religii i kwestiami moralności - mówi w rozmowie z Vatican Insider Aldo Vitali, dyrektor nowego pisma.

- Obecny papież jest osobą, która dzięki swojej empatii, a zarazem władzy, odwadze, a jednocześnie prostocie przesłania, jakie kieruje ku światu, podbił serca zarówno wierzących, jak i niewierzących – dodaje Vitali. 

O czym zatem będziemy czytać w kolorowym, nowym tygodniku? „Il mio Papa” będzie bacznie przyglądać się aktywności papieża i relacjonować tym samym tydzień z życia Kościoła. Pojawią się tu relacje z papieskich audiencji, spotkań. Gazeta będzie zamieszczała w całości wystąpienia Franciszka – szczególnie te przed modlitwą "Anioł Pański" i po niej oraz z audiencji środowych, jak i homilie ze Mszy odprawianych w Domu św. Marty. Teksty te będą bogato ilustrowane zdjęciami w dużym formacie. Całość na kolorowym, dobrej jakości papierze.

„Nie zabraknie i tekstów ukazujących wielką prostotę w gestach i poczynaniach ojca świętego” – czytamy na portalu La Stampy. "Il mio Papa" będzie miejscem spotkania czytelników, którzy będą mogli wysyłać do gazety listy, pytania i krótkie myśli. Jak zapowiada zespół, duża ich część znajdzie swoje miejsce na łamach tygodnika.

"Nie będzie to gazeta stricte religijna, a raczej miejsce spotkania wiary i rozumu, spotkania świata niewierzących, wątpiących i wierzących – wyjaśnia Aldo Vitali. – Chodzi o możliwość stworzenia swoistej platformy dialogu tych światów".

W gazecie czytelnicy znajdą też plakat z wizerunkiem papieża Bergoglia z najważniejszym cytatem papieskim z danego tygodnia. Dopełnieniem „Il mio Papa” będą historie przybliżające życie świętych. Gazeta będzie rozchodzić się nakładem pół miliona egzemplarzy. Niebawem powstaną także jej strona internetowa oraz profil na  Facebooku i Twitterze.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama