Ukraina potrzebuje międzynarodowego wsparcia

Kościoły i religie Ukrainy mówią jednym głosem, zdecydowanie opowiadając się przeciwko rosyjskiej obecności militarnej w swych granicach.

Wskazują na to zarówno Międzyreligijna Rada na Krymie, jak i Ukraińska Rada Kościołów. Podkreślają, że trzeba uczynić wszystko, by nie doszło do bratobójczej wojny.

Rzymskokatolicki biskup odesko-symferopolski, którego diecezja obejmuje także Krym, zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o pomoc w przywróceniu trwałego pokoju i wzajemnego zrozumienia między stronami konfliktu. „Podczas gdy świat z wielkim niepokojem śledzi rozwój sytuacji na Ukrainie, także Kościół katolicki zatroskany jest o przyszłość naszego kraju, będącego o krok od otwartej wojny, która może objąć znaczną część regionu” – pisze w swym apelu bp Bronisław Biernacki, wzywając do postu i modlitwy w intencji pokoju nie tylko Ukraińców, ale ludzi dobrej woli na całym świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.