Franciszek o znaczeniu rekolekcji

Proponowanie ćwiczeń duchownych jest zaproszeniem do tego, by doświadczyć Boga, Jego miłości i piękna. Tak papież określił cel rekolekcji, przyjmując w Watykanie uczestników zjazdu Włoskiej Federacji Ćwiczeń Duchownych. Obchodzi ona 50-lecie istnienia.

„Mężczyźni i kobiety mają dziś potrzebę spotkania z Bogiem, poznania Go nie «ze słyszenia» (por. Hi 42, 5). Na to nakierowana jest cała wasza posługa – mówił Franciszek. – Czynicie tak, dając miejsce i czas na intensywne słuchanie słowa w milczeniu i modlitwie. Szczególnymi miejscami tego duchowego doświadczenia są domy rekolekcyjne, które w tym celu trzeba wspierać i wyposażać w odpowiedni personel. Zachęcam biskupów różnych wspólnot do zatroszczenia się, by nie zabrakło domów rekolekcyjnych, gdzie dobrze uformowani pracownicy i odpowiednio przygotowani rekolekcjoniści, wyposażeni doktrynalnie i duchowo, będą prawdziwymi mistrzami ducha. Nigdy jednak nie zapominajmy, że główną rolę w życiu duchowym ma Duch Święty. Wspiera On każdą naszą inicjatywę dobra i modlitwy”.

Franciszek zwrócił uwagę, że dobrze przeprowadzone ćwiczenia duchowne pomagają zrozumieć, iż modlitwa jest niezbędna, by zjednoczyć się z Chrystusem ukrzyżowanym. Dziękował włoskiej federacji za szerzenie tej praktyki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.