Papieżowi leży na sercu młodzież i jej edukacja

- Dziękujemy wszystkim, którzy uczą w szkołach katolickich. Edukacja jest dziełem miłości, jest jak dawanie życia... - takie słowa wpisał dziś papież na Twitterze.

Treść tweetu Ojca Świętego zbiega się z tematyką, jaką podjęła obradująca w tych dniach w Watykanie Papieska Komisja ds. Ameryki Łacińskiej. Zajęła się ona sprawami młodzieży i jej wychowania. Spotykając się z nią wczoraj, Franciszek mówił o przekazywaniu młodym przez starsze pokolenia wiary i związanych z nią wartości. Poruszył też problem „kultury wyrzucania na śmietnik”. Jej ofiarą padają nieraz ludzie w starszym wieku, wobec których stosuje się, jak powiedział Papież, „ukrytą eutanazję” przez pozostawianie ich w całkowitym opuszczeniu. Jako „odpadki” traktuje się też często młodzież i dzieci, poczynając od nienarodzonych. Ojciec Święty mówił wczoraj, że był wstrząśnięty wielką liczbą aborcji w Hiszpanii, o czym opowiadali mu tamtejsi biskupi przybyli z wizytą ad limina, z którymi spotyka się w tych dniach.

Sprawę edukacji Papieska Komisja ds. Ameryki Łacińskiej podjęła też w przesłaniu na Dzień Hispanoameryki, obchodzony jutro, w pierwszą niedzielę marca, we wszystkich hiszpańskich diecezjach. Ma on na celu umacnianie współpracy misyjnej między krajami latynoamerykańskimi a Hiszpanią. Tegoroczne przesłanie poświęcone jest radości bycia misjonarzami, nawiązując do adhortacji apostolskiej Papieża Franciszka Evangelii gaudium. Kard. Marc Ouellet, który jako prefekt Kongregacji ds. Biskupów jest przewodniczącym wspomnianej Komisji, zwraca uwagę, że być misjonarzem to iść na „wszystkie ludzkie peryferie”. Trzeba tam nieść „chrześcijańską i kapłańską obecność edukacyjną i ewangelizacyjną”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.