Papież do biskupów z Focolari

O nowym przykazaniu, które Pan Jezus dał swym uczniom, mówił Papież przyjmując w Watykanie biskupów przyjaciół ruchu Focolari.

Przybyli z różnych kontynentów hierarchowie uczestniczą w trwającym od 24 do 28 lutego w Castel Gandolfo spotkaniu, zatytułowanym: „Wzajemność miłości między uczniami Chrystusa”.
„Dzisiejsze społeczeństwo ma ogromną potrzebę świadectwa takiego stylu życia, który ukazywałby nowość darowaną nam przez Pana Jezusa – stwierdził Ojciec Święty. – Polega ona na tym, że bracia kochają się mimo różnic charakteru, pochodzenia, wieku... Kiedy ktoś dostrzega, że «wzajemność miłości między uczniami Chrystusa» jest możliwa i zdolna jest przemienić jakość relacji międzyosobowych, to wtedy czuje się wezwany, by odkryć Chrystusa – albo odkryć Go na nowo. Otwiera się na spotkanie z Nim – z Tym, który żyje i działa. Zostaje wówczas pobudzony, by wyjść z zamknięcia w sobie i wychodzić ku innym, szerząc nadzieję, jaką otrzymał w darze”.

Franciszek przypomniał wezwanie Jana Pawła II z listu apostolskiego Novo millennio ineunte, by „czynić Kościół domem i szkołą komunii”. Podkreślił, że ma to zasadnicze znaczenie dla skuteczności wszelkich wysiłków ewangelizacyjnych. Wskazał ponadto, że rozwijanie duchowości komunii przygotowuje nas do prowadzenia dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama