Białoruś modli się za Ukrainę

Do modlitwy i postu w intencji pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie zachęcają wiernych katoliccy biskupi Białorusi.

Komunikat z plenarnego posiedzenia Episkopatu zostanie jutro odczytany we wszystkich kościołach.

Życzeniem białoruskiego episkopatu jest, aby siódma niedziela zwykła, która przypada 23 lutego br., stała się dniem solidarności z mieszkańcami Ukrainy. W komunikacie biskupi podkreślają, że zaistniała sytuacja jest dla wszystkich ludzi dobrej woli wezwaniem do modlitewnej solidarności z Ukrainą i z rodzinami ofiar tego konfliktu. „Zachęcamy, aby w tym dniu we wszystkich kościołach i kaplicach naszej krainy podczas Mszy świętych i nabożeństw eucharystycznych była zanoszona modlitwa w intencji Ukrainy, żeby wszystkie strony zaniechały wszelkich aktów przemocy i szukały zgody oraz pokoju w kraju” – piszą pasterze Kościoła katolickiego na Białorusi w swoim komunikacie. Miłosiernemu Bogu polecają wszystkie ofiary konfliktu, zaś rodziny poległych zapewniają o modlitewnej pamięci i wyrażają im słowa serdecznego współczucia.
 

Do modlitwy za Ukrainę wezwało prezydium Rady Konferencji Biskupich Europy. „Niech Bóg obdarzy naród ukraiński pokojem” – napisano w oświadczeniu CCEE.  Na ten apel odpowiadają kolejne europejskie kraje.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg