Słowacy wspierają Ukrainę

Kościół na Słowacji modli się za Ukrainę i za pomocą Caritas wspiera finansowo wschodnich sąsiadów w potrzebie.

Apele o modlitwę i post w intencji narodu ukraińskiego wystosowali do wiernych słowaccy hierarchowie: przewodniczący episkopatu abp Stanislav Zvolenský i dwukrotnie greckokatolicki metropolita preszowski Jan Babjak SJ z Radą hierarchów greckokatolickich.

We wszystkich świątyniach kraju codziennie zanosi się modlitwę zaproponowaną przez abp. Bernarda Bobera z Koszyc: „Boże pokoju, prosimy Cię za obywateli Ukrainy, chroń ich przed złem i przemocą, pozwól im żyć w pokoju, sprawiedliwości, wolności i miłości”. Natomiast słowacka Caritas realizuje już konkretną pomoc finansową dla najnowszych potrzebujących, a także chce odnowić realizację istniejących już od wielu lat wspólnych słowacko-ukraińskich projektów pomocowych, które „ucierpiały” z powodu dramatycznych wydarzeń ostatnich tygodni.

Na Ukrainę udaje się w tych dniach pracownik Caritas Jozef Kákoš, który chce koordynować na miejscu konkretną pomoc płynącą ze Słowacji poprzez miejscowe oddziały Caritas w Iwano-Frankowsku, Czerniowcach i Tarnopolu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg