Sukces katolickiego radia

99 proc. słuchaczy katolickiego Radia Veritas Asia w Bangladeszu to muzułmanie. Są to zarazem ludzie, których można nazwać fanami rozgłośni, gdyż deklarują, że ich życie „zmieniło się na lepsze”, odkąd jej słuchają.

Tak wynika z badań prowadzonych przez to radio na bazie kontaktów ze słuchaczami. Dla najbardziej zagorzałych fanów z całego Bangladeszu zorganizowano nawet specjalne spotkanie, w którym wzięło udział 175 osób.

Radio Veritas to międzynarodowa rozgłośnia katolicka z główną siedzibą na Filipinach, współpracująca z Federacją Konferencji Biskupich Azji. Nazywana bywa „misjonarzem Azji” oraz „głosem azjatyckiego chrześcijaństwa”. W Bangladeszu nadaje od 33 lat, gromadząc milion słuchaczy, co jest liczbą znaczącą, biorąc pod uwagę, że wyznawcy Chrystusa stanowią zaledwie 0,6 proc. 150-milionowej populacji. Radio Veritas po bengalsku wiele miejsca poświęca sprawom społecznym: rodzinie, sytuacji kobiet, gospodarce, nauce oraz informacjom ze świata. Z kolei programy religijne uwzględniają także literaturę sakralną islamu, buddyzmu i hinduizmu. Fani chrześcijańskiego radia najbardziej doceniają motywujący społecznie i duchowo charakter programów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama