Papież: Każda chwila naszego życia jest ostateczna

Każda chwila naszego życia jest ostateczna i wszelkie nasze działanie jest brzemienne wiecznością - powiedział papież Franciszek podczas nieszporów na zakończenie roku.

Ojciec Święty zachęcał, by zapytać siebie jak przeżyliśmy ten czas, czy umieliśmy go poświęcić także dla innych. - Czy tego chcemy, czy też nie, ludzie są naszymi braćmi - podkreślił.

Podczas nabożeństwa w bazylice św. Piotra papież Franciszek mówił także o Rzymie podkreślając, że to miasto o wyjątkowej urodzie, ale nawet tam jest wiele osób naznaczonych ubóstwem materialnym i nędzą moralną.

TŁUMACZENIE:

„Stanowią (oni) wyzwanie dla sumień każdego obywatela. Być może w Rzymie silniej odczuwamy ten silny kontrast między środowiskiem majestatycznym i pełnym artystycznego piękna, a niedostatkiem społecznym tych, którym jest trudniej.”

Co uczynimy, jak będziemy działać w przyszłym roku, aby nasze miasto uczynić trochę lepszym? - pytał Ojciec Święty.

TŁUMACZENIE:

„Rzym w nowym roku będzie miał jeszcze piękniejsze oblicze, jeśli będzie jeszcze bardziej bogaty humanizmem, gościnny, przyjazny. Jeśli my wszyscy będziemy wrażliwi i wielkoduszni dla przeżywających trudności. Jeśli będziemy umieli współpracować w duchu konstruktywnym i solidarnym dla dobra wszystkich.”

Papież Franciszek zachęcał, by dziękować za wszystkie dobrodziejstwa, jakimi obdarzył nas Bóg w mijającym roku. Wyraził nadzieję, że Maryja nauczy nas, by przyjąć Boga, który stał się człowiekiem, aby każdy rok, każdy miesiąc, każdy dzień był wypełniony Jego odwieczną Miłością.

Papież: Każda chwila naszego życia jest ostateczna   ETTORE FERRARI/PAP/EPA

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama