Tanzania: rekonsekracja kościoła

W mieście Arusza na północy Tanzanii nuncjusz apostolski w tym kraju rekonsekrował kościół, przed którym w maju 2013 r. dokonano krwawego zamachu bombowego.

Doszło do niego podczas Mszy inauguracyjnej, której przewodniczył właśnie abp Francisco Montecillo-Padilla. Bombę wrzucił w tłum wiernych przed kościołem mężczyzna, który przyjechał na motocyklu. Wybuchła ona chwilę przed przecięciem wstęgi przez papieskiego dyplomatę. W zamachu zginęły cztery osoby, a 60 zostało rannych. Ofiarom majowej tragedii oddano hołd na rozpoczęcie  Mszy z rekonsekracją.

Pochodzący z Filipin abp Montecillo-Padilla wrócił do Aruszy, mimo że najprawdopodobniej on był głównym celem zamachu sprzed ośmiu miesięcy. „To Papież Franciszek przekonał mnie, że powinienem tu być, by oficjalnie zapoczątkować działalność nowej parafii” – wyznał nuncjusz apostolski w Tanzanii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TANZANIA, ZAMACH

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.