Biskup napisał list do św. Mikołaja

Ordynariusz diecezji Angra dos Reis na portugalskiej wyspie Azory napisał list do św. Mikołaja, w którym prosi, aby był „szczodry“ i przyniósł rodzinom tą samą radość, którą przynosi Dzieciątko Jezus: „Pokój i harmonię”. „Nie proszę o rzeczy materialne, które również są potrzebne, proszę jednak o to co Dzieciątko Jezus może dać” - czytamy we liście bp António de Sousa Bragi.

Biskup Angra zwraca się również prośbą o śmiałość, kreatywność i „poczucie odpowiedzialności społecznej” dla ludzi biznesu i pragnie upewnić się, że pracownicy są „szanowani i promowani”. "Daj siłę, odwagę i nadzieję, aby móc wyrwać się z kryzysu, który u tak wiele osób spowodował cierpienie. Ty jesteś prawdziwym darem Bożego Narodzenia” - napisał biskup zwracając się do Dzieciątka Jezus.

Dla rodzin bp de Sousa Braga prosi o „pokój i harmonię” oraz o pomoc w wychowaniu dzieci w „tych trudnych dniach”. Prosi również o pomoc dla młodzieży, aby mogła „odnaleźć swoje miejsce i cel w życiu”.

W liście zatytułowanym „Prezent Bożonarodzeniowy” ordynariusz diecezji Angra pamięta również o ludziach starszych prosząc, aby byli oni w pamięci młodszych i znaleźli miłość w ich działaniach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama