Rosja: Nowa chrześcijańska telewizja internetowa

W rosyjskiej przestrzeni wirtualnej pojawiła się telewizja „Blagovest–Media”.

Utworzyła ona internetową platformę spotkań producentów, nadawców telewizyjnych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem mediów chrześcijańskich. Nowa platforma będzie miała udział w kształceniu religijnym i katechizacji, a także przyczyni się do dialogu międzyreligijnego.

Nowa telewizja internetowa stworzy szansę dla spotkań chrześcijan różnych wyznań, poświęcających się katechizacji i nowej ewangelizacji. Wzorzec działania twórcy platformy zaczerpnęli od Sieci Katolickiej Telewizji i Radia CRTN. „Blagovest-Media” proponuje producentom i nadawcom telewizyjnym spotkanie na polu informacyjnym, noszącym charakter bazy wiedzy propagującej informacje o wydarzeniach Kościoła w Rosji dla innych części świata oraz Kościoła na świecie dla odbiorców rosyjskich.

Innym ważnym zadaniem jest oferowanie katolickim i prawosławnym uczelniom, parafiom i stowarzyszeniom bazy programów i filmów oświatowych, pokazowych lekcji wideo i zasobów informacyjnych. Ostatnim zadaniem „Blagovest-media” jest informacyjna oferta prezentująca światową chrześcijańską twórczość filmową i telewizyjną oraz wydarzenia pokazywane przez media chrześcijańskie na całym świecie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TELEWIZJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg