Jasna Góra: spotkanie członków Unii Apostolskiej Kleru

„Kapłan powinien być święty, mądry i być bardzo blisko Chrystusa” – przypomniał bp Paweł Socha na spotkaniu Unii Apostolskiej Kleru Najświętszego Serca Jezusa. Ok. 100 księży unionistów przybyło na Jasną Górę, by rozważać znaczenie kapłaństwa. Temat spotkania brzmi: „U źródeł refleksji nad kapłaństwem”.

Zielonogórsko-gorzowski biskup pomocniczy senior apeluje o jedność kapłańską i o jedność wiernych z księżmi, szczególnie teraz, gdy Kościół jest tak mocno atakowany. „Jedność jest u fundamentów – powiedział bp Socha. – Chrystus po to przyszedł na ziemię, aby rozproszone dzieci zgromadzić w jedno. Przykładem takiej jedności powinni być kapłani. Jeżeli jest się razem, nie dajemy się podzielić, to wówczas szatan nie może ugryźć tego wielkiego dzieła, jakim jest właśnie dzieło Chrystusowego kapłaństwa. Będzie atakował, ale ono się będzie w ten sposób jeszcze bardziej wzmacniać”. Jak podkreślił dyrektor Unii ks. Tomasz Rusiecki, trzeba dziś odmiany dziennikarzy i polityki mediów, które szukają sensacji, nie zważając, że słowem mogą uczynić krzywdę każdemu, czy to świeckiemu, czy duchownemu: „Niech media przeproszą za wszystkie obmowy, oczernienia. Tam, gdzie jest zło, trzeba to nazwać po imieniu, ale nie wolno z tego robić takich programów, które będą stawiały wszystkich kapłanów w cieniu”.

Do Unii Apostolskiej Kleru w Polsce należy około 1000 duchownych. Głównym zadaniem stowarzyszenia jest troska o dążenie we wspólnocie do świętości poprzez odkrywanie na nowo tożsamości kapłańskiej.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg