Inauguracja roku bł. Edmunda Bojanowskiego

Spotkaniem w sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski zainaugurowano Rok bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny, pedagoga, twórcę ochronek wiejskich i działacza społecznego.

Rok bł. Edmunda wiąże się z dwusetną rocznicą jego urodzin, przypadającą w 2014 r. Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski poinformował, że rok bł. Edmunda Bojanowskiego został ogłoszony na prośbę założonej przez niego rodziny zakonnej. „Siostry przełożone generalne wszystkich czterech gałęzi służebniczek zwróciły się do Konferencji Episkopatu Polski, aby rok 2014 ogłosić Rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego, który był założycielem tego zgromadzenia o czterech gałęziach – powiedział bp Wojciech Polak. – Konferencja Episkopatu Polski podczas zebrania plenarnego we Wrocławiu w 2012 r. podjęła taką decyzję. Odpowiadając na przedłożoną biskupom kwestię, przyjęła tę inicjatywę”.

Rok bł. Edmunda będzie trwał od listopada br. do listopada roku przyszłego.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.