Niech wasze diecezje stale się nawracają

- Zachęcam was, byście nadal służyli człowiekowi, zwłaszcza ludziom najbardziej opuszczonym - pisze Papież do francuskich biskupów, obradujących od wczoraj w Lourdes.

Swym przesłaniem odpowiada na list, którym przewodniczący episkopatu Francji, arcybiskup Marsylii Georges Pontier, poinformował go o tematyce tej jesiennej sesji plenarnej. Potrwa ona do niedzieli 10 listopada.

Podjęte na niej kwestie wiążą się z długą tradycją misyjną Kościoła w tym kraju – zauważa Franciszek. Należy do nich troska o dobrą formację przyszłych księży, którzy mają być „mężami wiary, głęboko związanymi z Chrystusem i bliskimi powierzonym im ludziom”, nie bojącymi się iść do tych, którzy nie znają jeszcze Chrystusa – pisze Ojciec Święty do francuskich biskupów. „Niech ta troska o osobę ludzką będzie równocześnie mocnym świadectwem Bożego miłosierdzia względem każdego człowieka! Wymaga to, aby wasze wspólnoty diecezjalne pozostawały w stanie ciągłego nawracania się do Chrystusa, tak by mogły pełnić swą misję ewangelizacyjną w sposób wiarygodny” – zwraca uwagę Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg