Pomoc umierającym w konstytucji?

Austriacki kard. Christoph Schönborn chce, by prawo do opieki paliatywnej zapisać w ustawie zasadniczej tego kraju.

Radio Österreich 1 spytało kard. Christopha Schönborna, jakie problemy do rozwiązania stoją przed kolejnym rządem Austrii (pod koniec września obywatele wybierali tam parlament, rząd jest w trakcie formacji). Jedną z głównych kwestii, jaką politycy powinni się zająć jest, zdaniem arcybiskupa Wiednia, pomoc osobom umierającym.

- Obecnie istnieje dobry konsensus między wszystkimi partiami, by nie wspierać eutanazji, jak robią to niektóre państwa europejskie, ale aktywne, medyczne towarzyszenie przy umieraniu  - mówił duchowny.

Odniósł się także do stwierdzenia Hansa Künga, który chciałby szukania „trzeciej drogi” między zakazem eutanazji, a jej legalnością. - Istnieją tylko dwie możliwości: albo aktywnie zabijemy chorych, umierających ludzi, albo będziemy im towarzyszyć. Mówienie o „trzeciej drodze” jest iluzją. Eutanazja to zabijanie chorych ludzi – mówi kard. Schönborn. Jego zdaniem prawo do opieki paliatywnej należy wpisać do konstytucji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.