Papieża Franciszka pytania o rodzinę

Pomóż biskupom odpowiedzieć na pytania dotyczące wyzwań duszpasterskich związanych z rodziną w kontekście ewangelizacji - proponują Marta i Łukasz, małżeństwo z dwójką dzieci.

III Zgromadzenie Nadzwyczajne Synodu Biskupów na temat rodziny odbędzie się za rok: od 5 do 19 października 2014 r. Jego temat brzmi: "Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji". Przyszłoroczne spotkanie ma na celu zapoznanie się z sytuacją rodziny w różnych krajach świata  i podzielenie się doświadczeniami duszpasterskimi. W roku 2015, na kolejnym zgromadzeniu, będą przyjęte konkretne wnioski i propozycje dla duszpasterstwa rodzin.

Ankietę do wypełnienia otrzymali biskupi - i tak ukierunkowane są pytania. W internecie została zamieszczona przez Episkopat Anglii i Walii z tą myślą, by każdy wierny mógł przesłać swoje refleksje i odpowiedzi  na pytania. Autorzy strony przetłumaczyli ją na język polski. Pytania można pobrać, odpowiedzieć... i zamieścić na stronie ankietafranciszka.pl lub wysłać do swojej diecezji (na stronie jest również baza adresów).

Jeśli któreś z zamieszczonych pytań są Wam bliskie zachęcamy do wyrażenia swojego zdania, opisania doświadczenia i refleksji - zachęcają autorzy. - W polskim Kościele komunikacja pomiędzy wiernymi a biskupami nie zawsze jest wystarczająca. Wykorzystanie wygodnych i szybkich sposobów komunikacji jakie daje Internet może ułatwić proces wzajemnego zrozumienia i dialogu pomiędzy „zwykłymi” katolikami a hierarchami - dodają.

Niezależnie od chęci odpowiedzi z pytaniami warto się zapoznać. Bardzo dużo mówią o tym, czym ma być Synod o Rodzinie i jakie kierunki wyznacza duszpasterstwu papież Franciszek.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.