Metropolita Hilarion ostro o kompromisach

Zgodną atmosferę zgromadzenia ogólnego Światowej Rady Kościołów w Korei Południowej „zakłóciło” wystąpienie przedstawiciela patriarchatu moskiewskiego.

Metropolita Hilarion w ostrych słowach potępił agresywny laicyzm oraz radykalną islamizację. Wypowiedział się również przeciwko naruszaniu wartości rodzinnych i promowaniu relacji homoseksualnych. W tym kontekście oskarżył niektóre Kościoły o sprzeniewierzanie się chrześcijańskiej wierze w poszukiwaniu kompromisu w sprawach moralności, by w ten sposób zyskać na popularności w zsekularyzowanym świecie. Podobnie jak inni przedstawiciele Kościołów prawosławnych metropolita Hilarion wezwał Światową Radę Kościołów, by spożytkowała swój potencjał na obronę prześladowanych chrześcijan w Afrycie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Wystąpienie przedstawiciela Patriarchatu Moskiewskiego wywołało gwałtowne reakcje przedstawicieli innych Kościołów, które poczuły się dotknięte jego słowami. Do Światowej Rady Kościołów należy bowiem również wiele wspólnot protestanckich, które rozminęły się z biblijnym nauczaniem o rodzinie, seksualności człowieka, a nawet obronie życia.

«« | « | 1 | » | »»
 • Ryszard D.
  03.11.2013 05:24

  Wobec tego, jakie jest stanowisko Kosciola Katolickiego w kwestiach tak oczywistych - wydawaloby sie nie podlegajacych najmniejszym watpliwosciom dla strony katolickiej - odnosnie ktorych opowiedzial sie metropolita Hilarion i inni przedstawiciele Kosciolow Prawoslawnych ?

  Przedstawiciele Kosciola Katolickiego az tak bardzo byli upojeni "zgodna atmosfera" ?

  Straszny ten Hilarion, ktory mial czelnosc "zaklocac" tak sielska atmosfere i upominac pozostalych o wlasciwa obrone przesladowanych chrzescijan w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie oraz walke z faktami deptania wartosci rodzinnych, promowania homoseksualizmu czy przyzwalania a nawet udzialu w praktykach i oblednej polityki srodowisk liberalnych i w ogole sprzeniewierzaniu sie chrzescijanskiej wierze. 

  Wstyd i hanba dla przedstawicieli Kosciola Katolickiego !

 • Chochlik
  03.11.2013 10:23
  Zgadza się.
  Dwa skojarzenia z Biblią:

  - czy myślimy ,ze Pan sprowadził na Ziemie "święty spokój" otóż nie , przeciwnie ogień i miecz to Jego Słowo ergo
  zwolennicy spokoju za wszelka cenę nie są jego uczniami , proste i logiczne.
  nadużywa się słowa miłość , tuszowanie nieprawości nie jest miłością.

  - Chrystus sporządził sobie bicz i wypędził przekupniów ze świątyni, kościół bez miłości zamykający oczy na krzywdy religijne , narodowościowe czy społeczne wymaga wiejadła oczyszczenia ... z plew.
 • Maluczki
  03.11.2013 10:31
  Czy można się nie zgodzić z Hilarionem?
  A gdzie głos Kościoła Katolickiego?
  Jest wewnętrznie skłócony i dlatego go nie słychać?
 • kral
  03.11.2013 20:41
  Dziękuję za te ostre słowa patriarchy .Rosja się budzi!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.