Między 28 grudnia 2013 a 1 stycznia 2014 roku w Strasburgu w Alzacji (Francja) oraz w regionie przygranicznym Ortenau w Badenii (Niemcy) odbędzie się 36-te Europejskie Spotkanie Młodych.
Przygotowuje je na zaproszenie diecezji katolickich i kościołów protestanckich położonych po obu stronach Renu Wspólnota z Taizé.
Brat Marek, pierwszy Polak, który od 1977 roku jest zakonnikiem tej ekumenicznej Wspólnoty podkreśla, że Strasburg jest miejscem symbolicznym, w którym wspólnoty religijne blisko ze sobą współdziałają. To z pewnością sprawi, że spotkanie będzie miało bardzo praktycznie charakter ekumeniczny.
Strasburg to także miasto, w którym swoją siedzibę mają instytucje europejskie. Chcielibyśmy, żeby młodzi mieli też okazję spotkać się z ludźmi, którzy tam pracują - mówi br. Marek.
Jak zapewnia zakonnik, młodzi wezmą udział w spotkaniu w Parlamencie Europejskim i w siedzibie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Rytm spotkań ekumenicznych, które zawsze odbywają się na przełomie roku, jest niezmienny. Spotkanie składa się z modlitwy - będzie się ona odbywać w halach targowych i w dwóch kościołach: katolickim i protestanckim, poza tym uczestnicy wezmą udział w popołudniowych spotkaniach tematycznych. W tym roku w programie obecna będzie także tematyka europejska.
Do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych uczestnicy przygotowują się w swoich krajach. Na Taizé od wielu już lat przyjeżdża także spora reprezentacja młodych Polaków.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.