Pielgrzymka kobiet dotkniętych rakiem piersi

Do sanktuarium jasnogórskiego dotarła dzisiaj pielgrzymka ok. 10 tysięcy kobiet chorych na raka piersi.

Przybyły one nie tylko z Polski, ale także z kilku krajów europejskich (Włochy, Niemcy, Ukraina, Słowacja, Czechy), a nawet z Izraela. Hasło spotkania brzmi: „Myśmy uwierzyli Miłości”.

W okolicznościowym telegramie Papież Franciszek wyraził swoją bliskość z tymi, którzy niosą krzyż boleści, i podkreślił, że „przez cierpliwe znoszenie dolegliwości i zmartwień chorzy mają swój udział w zbawczej ofierze Chrystusa”. W kazaniu abp Stanisław Nowak przypomniał, że ta pielgrzymka zawsze przeżywana jest w duchu wdzięczności, bo tylko człowiek, który umie dziękować, „potrafi też prawdziwie wierzyć”. W Polsce do klubów „Amazonek” należy ok. 25 tysięcy członkiń. To największa organizacja kobieca w Europie. Działa w myśl zasady: „Pomagając innym, pomagasz sobie”.

Polskie wspólnoty są wzorem dla innych krajów, uważa prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonek”: „My nie czekamy na telefony zaufania, aż ktoś do nas zadzwoni – mówi Krystyna Wechman. – Wychodzimy do szpitala, ochotniczki idą do szpitala i od razu dają to wsparcie. Pozwalają wejść w swoje buty, żeby pokazać, jak przeszły tę chorobę, by kobieta poczuła się pewniejsza, silniejsza i uwierzyła”. „Amazonki” przypominają, że tylko wczesne wykrycie raka piersi daje szansę na wyzdrowienie i dalsze życie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg