Tysiące dzieci na koloniach Caritas

Kilkadziesiąt tysięcy dzieci w Polsce skorzystało z letniego wypoczynku w górach, nad morzem i na Mazurach w ramach "Wakacyjnej akcji Caritas" - poinformowała PAP w poniedziałek Kinga Komorowska z biura prasowego Caritas Polska.

Jak podkreśliła, w akcję włączyły się wszystkie diecezjalne Caritas w Polsce, organizując wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin, których nie stać na opłacenie wyjazdu. Na kolonie wyjechały m.in. dzieci - podopieczni świetlic socjoterapeutycznych i parafialnych.

"Dziś mamy w Polsce około milion trzystu tysięcy dzieci żyjących w biedzie. Przykre i bolesne jest to, kiedy cierpią najsłabsi. Zadaniem całego społeczeństwa jest, aby w jakiś sposób zapobiegać tej biedzie. Chcemy dać dzieciom szansę na realizację ich marzeń, na odkrycie +niezdobytych lądów+" - powiedział o akcji dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Diecezjalne Caritas dysponują 51 ośrodkami kolonijnymi, w których jest ponad 5 tys. miejsc. Na potrzeby akcji wypożyczanych jest też blisko 100 ośrodków wczasowych. Turnus trwa najczęściej dwa tygodnie. "O bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci i młodzieży dba karda pedagogiczna oraz zespół odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy" - podkreśliła Komorowska.

Wakacyjna akcja Caritas jest finansowana między innymi z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, zbiórek diecezjalnych, darowizn sponsorów i darczyńców oraz dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama