Prześladowania mniejszości religijnych pokazują, że potrzeba międzynarodowej strategii, która skutecznie pozwoliłaby bronić wolności religijnej – wskazuje Paul Bhatti. Doradca premiera Pakistanu ds. zgody narodowej mówił o tym na Mityngu Przyjaźni Narodów, który trwa w Rimini nad Adriatykiem.
„Na płaszczyźnie międzynarodowej powinna istnieć konwencja chroniąca nie tylko prześladowanych chrześcijan, ale wszystkie mniejszości, które cierpią w wielu krajach świata. Powinny poprzeć ją wszystkie religie. Potrzeba międzynarodowej strategii bazującej na dialogu międzyreligijnym tak by chroniła ona mniejszości i zapobiegała przemocy wobec chrześcijan i wyznawców hinduizmu, jak to ma miejsce aktualnie chociażby w Pakistanie. Obok działań politycznych ważnym elementem budującym prawdziwą wolność religijną jest też odpowiednia edukacja” – podkreśla Bhatii.
O wolności religijnej mówił też w Rimini kard. Jean Louis Tauran. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wskazał, że nie jest ona tylko jakimś dodatkiem do religii, ale prawem. Podkreślił, że im trudniejsza jest sytuacja, tym bardziej konieczny jest dialog.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.