Przykazanie miłości obowiązuje wszystkich

Chrześcijanie na całym świecie solidaryzują się ze swymi braćmi w wierze w Egipcie, którzy w tych dniach stali się uprzywilejowanym celem agresji tamtejszych islamistów.

Również kard. Leonardo Sandri, prefekt watykańskiej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich postanowił zapewnić za pośrednictwem Radia Watykańskiego swej bliskości z prześladowanymi Koptami.
 
Chcemy, by można było wyjść z tej tragicznej sytuacji na drodze dialogu i pojednania – powiedział kard. Sandri. – Modlimy się też o Bożą łaskawość dla wszystkich naszych braci chrześcijan. Pragnę pozdrowić Jego Świątobliwość Tawadrosa II, koptyjskiego papieża, który niedawno odwiedził Ojca Świętego. Pozdrawiam też Kościół koptyjski, a także patriarchów katolickich. Jesteśmy blisko nich w modlitwie z naszymi łzami z powodu cierpień ludu egipskiego. Ataki na kościoły są niedopuszczalne. Odrodzenie kraju musi się dokonywać w poszanowaniu osoby, wzajemnym poszanowaniu religii oraz wolności religijnej. Nigdy nie można się uciekać do użycia siły, przemocy, terroryzmu i władzy wojskowej, by rozwiązywać problemy religijne. Boże przykazanie miłości wzajemnej obowiązuje wszystkich, zarówno muzułmanów, jak i chrześcijan”.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama