Chrześcijanin part-time

"Nie możemy być chrześcijanami na pół etatu. Jeśli Chrystus jest w centrum naszego życia, to będzie On obecny we wszystkim, co czynimy" - napisał w poniedziałek papież Franciszek na swoim Twitterze.

Papież Franciszek kolejny raz zwraca uwagę na to zagadnienie. Podczas ŚDM w Brazylii papież zapraszał młodych, by byli chrześcijanami autentycznymi.

Z kolei podczas Eucharystii sprawowanej 6 lipca w Domu Świętej Marty, mówił, że bycie chrześcijaninem wiąże się z pozwoleniem na odnowienie życia przez Jezusa.

“Jestem dobrym chrześcijaninem, w każdą niedzielę, od godz.11 do południa, idę na mszę, robię to, robię tamto…(...). Ale życie chrześcijanina nie jest kolażem zajęć. To życie jest całościową harmonią, za sprawą Ducha Świętego. On odnawia wszystko: odnawia nasze serce, nasze życie, sprawia, że żyjemy w innym stylu, w stylu, który całościowo patrzy na życie. Nie można być chrześcijaninem tylko częściowo, part-time. Chrześcijanin na pół etatu nie działa".

Papież zaznaczał, że ważne jest działanie całościowe, na pełny etat, z pomocą Ducha Świętego. Innym razem ojciec święty podkreślał, że chrześcijanie part-time nie mają pragnienia głoszenia Chrystusa. Podczas homilii z 16 maja mówił o "chrześcijaństwie salonowym". Tacy chrześcijanie, mimo że są dobrze wyuczeni, nie potrafią głosić Chrystusa z zapałem i gorliwością apostolską.

"Tego potrzebuje także Kościół. Nie tylko na drugim końcu świata, w młodych Kościołach, wśród narodów, które jeszcze nie znają Jezusa Chrystusa, ale tutaj w tym mieście, ludzie mają potrzebę wieści o Jezusie Chrystusie. Dlatego prośmy Ducha Świętego o tę łaskę gorliwości apostolskiej, o bycie gorliwymi chrześcijanami.”
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama