Obecny od lat u boku trzech papieży jako ich ceremoniarz ks. Konrad Krajewski będzie papieskim jałmużnikiem. Mianując ks. Krajewskiego na to stanowisko Ojciec Święty podniósł go dogodności arcybiskupiej.
Ojciec Święty mianował sekretarzem Papieskiej Komisji "Ecclesia Dei" dotychczasowego papieskiego jałmużnika, abp Guido Pozzo, a jego następcą mianował ks. prał. Konrada Krajewskiego, który od 1998 roku pracuje w Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych i jest papieskim ceremoniarzem. Jednocześnie papież Franciszek wyniósł go do godności arcybiskupa tytularnego Benwentu w północnej Afryce.
Nowy szef Urzędu Dobroczynności Apostolskiej, ks. prał. Konrad Krajewski urodził się w Łodzi 25 listopada 1963 roku. W 1982 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W 1988 roku uzyskał magisterium z teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i tego samego roku, 11 czerwca przyjął święcenia kapłańskie z rąk abp Władysława Ziółka. Przez dwa lata pracował duszpastersko. W 1990 roku podjął studia w zakresie liturgiki na Papieskim Instytucie Liturgicznym "Anselmianum", gdzie uzyskał w 1993 roku kościelny licencjat. W 1995 roku uzyskał doktorat z teologii ze specjalizacją w dziedzinie liturgiki na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu "Angelicum".
Po powrocie z Rzymu w 1995 roku był ceremoniarzem abp Władysława Ziółka, wykładowcą liturgiki oraz dyrektorem biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W 1997 roku podczas wizyty bł. Jana Pawła II w Polsce zajmował się przygotowaniem liturgicznym wszystkich stacji. Od 1997 roku był prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, a od 1 października 1998 podjął pracę w Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych. Od 12 maja 1999 roku jest papieskim ceremoniarzem.
Był bliskim współpracownikiem bł. Jana Pawła II. Przed kamerami telewizji publicznej, w filmie „Tajemnica Jana Pawła II”, podzielił się przejmującymi wspomnieniami o osobie Ojca Świętego. Pełniąc swoje odpowiedzialne zadania ks. prał. Krajewski udzielał się także duszpastersko.
Jałmużnik papieski to arcybiskup, który należy do Famiglia Pontificia – czyli najbliższego otoczenia Ojca Świętego i zawsze obecny jest obok prefekta Domu Papieskiego na uroczystościach i audiencjach. Do jego zadań należy udzielanie w imieniu papieża jałmużny potrzebującym. Zajmuje się także udzielaniem błogosławieństw papieskich - na ich formularzu widnieje jego podpis. Wszelkie wpływy z tego tytułu przeznaczane są na papieskie dzieła miłosierdzia oraz pewne instytucje dobroczynne podlegające bezpośrednio Stolicy Apostolskiej, a także na kilka szkół na terenie Rzymu i Castel Gandolfo.
Natomiast abp Guido Pozzo był już w latach 2009-2012 sekretarzem Papieskiej Komisji "Ecclesia Dei". Dykasteria ta, ściśle powiązana z Kongregacją Nauki Wiary odpowiada za dialog z Bractwem Kapłańskim św. Piusa X ("lefebrystami") i relacjami ze wspólnotami tradycjonalistycznymi, sprawującymi liturgię według mszału przedsoborowego w języku łacińskim.
Naśladujcie Maryję w jej postawie adoracji, służby i pielgrzymowania.
„Radość Jezusa wypełnia serce, jest pokojem, dobrocią, czułością”.
W sposób szczególny wspomniał o udręczonej Ukrainie, Gazie, Izraelu, Birmie oraz Kiwu.
Papież podczas Eucharystii w Bazylice Watykańskiej w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.