Ks. Michał Misiak, niegdyś organizator dyskotek ewangelizacyjnych, buduje w Łodzi „Parkour Park” - miejsce do treningów „studentów” założonej przez niego półtora roku temu Chrześcijańskiej Akademię Parkour.
Parkour to wywodzący się z Francji miejski bieg z przeszkodami. Dla ks. Misiaka jest to zarazem sposób na docierania do chłopków z trudnych domów i zbliżaniu ich do Boga.
Na razie „studenci” Akademii korzystali z parafialnego boiska. Uznano jednak, że muszą mieć także specjalny „poligon”. Będzie to konstrukcja z rur metalowych, otoczona murkami i palami, pomyślana tak, by można było ją w przyszłości rozbudowywać. Stanie przy łódzkim kościele Matki Bożej Fatimskiej.
Część pieniędzy na budowę „Parkour Park” wyasygnował Urząd Miasta. Kolejnych kilka tysięcy ks. Misiak zebrał dzięki internetowej kweście wśród kilkudziesięciu księży.
- Kiedy jestem z nimi (chłopakami z Chrześcijańskiej Akademii Parkour), oprócz tego, że sam się uczę parkour, pełnię posługę jako kapłan. Zależy mi na tym, by ci młodzi, którzy nie chodzą do Kościoła, mieli dostęp do księdza – powiedział ks. Misiak TVP Info.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.