Rio in Częstochowa

Prawie tysiąc młodych ludzi z różnych krajów bierze udział w Europejskim Forum Młodych 2013 „Rio in Częstochowa”. Areną spotkania, rozpoczętego wczoraj wieczorem, jest ogród przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Piasek Copacabany i żar brazylijskiego słońca zamienili na pobyt u stóp Jasnej Góry. Ale, jak mówią uczestnicy częstochowskiego spotkania, od przebywających w Brazylii dzielą ich jedynie kilometry. Łączy wszystko pozostałe: młodość, radość i gorliwa modlitwa. Lukas do Częstochowy przyjechał z Holandii; liczy tutaj nie tylko na zabawę: „Oczekuję od forum prawdziwego spotkania z Bogiem i młodymi ludźmi oraz radości, która pozostanie na długi, długi czas”.

Podczas wczorajszej Mszy inaugurujące Europejskie Forum Młodych abp Wacław Depo przypomniał młodym ludziom, że bez nich Kościół nie ma przyszłości: „Kościół potrzebuje was, waszej energii, potrzebuje świeżości waszej wiary” – powiedział metropolita częstochowski.

Na uczestników Europejskiego Spotkania Młodych „Rio in Częstochowa”, czekają wydarzenia muzyczne i sportowe, ale przede wszystkim sobotnie czuwanie z Papieżem Franciszkiem oraz telemost z Rio de Janeiro. Organizatorzy chcą także przypomnieć, ze gospodarzem szóstych Światowych Dni Młodzieży była właśnie Częstochowa.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, ŚDM

Reklama

Reklama