Nie opłaca się wierzyć?

Na Kalwarii Pacławskiej trwa 26. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Tysiąc młodych ludzi z całej Polski przeżywa Spotkanie, którego motywem przewodnim jest góra Tabor i doświadczenie wiary.

Gościem 26FSM jest Grzegorz Wacław „Dziki” jeden z bohaterów książki Radykalni. Jego spotkanie rozpoczęło wtorkowy dzień FSMu. „Dziki” nie opowiadał o swoim nawróceniu, jak można byłoby przypuszczać, ale pokazywał młodym argumenty „za” i „przeciw”, z jakimi wiąże się wybór chrześcijańskiego życia.

Wieczorem na scenie pojawił się najpopularniejszy polski mim – Ireneusz Krosny. Artysta nie tylko zaprezentował przedstawienie, ale po nim podzielił się własnym świadectwem wiary opowiadając o codziennym życiu.

Wtorek poświęcony był zagadnieniu Bożej Obecności oraz uzdrowieniu. Modlitwę uzdrowienia prowadził o. Pacyfik Iwaszko z Krakowa. W tym dniu modlitwę przygotowywała również wspólnota Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Studenci zachęcali, żeby modlić się modlitwą uwielbienia każdego dnia.

 W środę odbędzie się sakrament bierzmowania, który przyjmie kilkoro podopiecznych z terapeutycznego ośrodka dla uzależnionych „San Damiano” w Chęcinach. Sakramentu udzieli nowy biskup przemyski – Stanisław Jamrozek, który na FSM przyjedzie po raz pierwszy.

Na ten dzień przewidziany jest także czas na spowiedź. Posłuży temu specjalnie przygotowane Nabożeństwo Przemienienia, które poprowadzi o. Marcin Drąg odpowiadający w krakowskiej prowincji franciszkanów za duszpasterstwo młodzieży i powołań.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama