Projekt Mesjasz - TABOR!

26. Franciszkańskie Spotkanie Młodych rozpocznie się w niedzielę w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla (Podkarpackie). To najstarsza tego typu impreza w Polsce; zakończy się w sobotę 28 lipca.

Hasło przewodnie tegorocznego spotkania, "Projekt Mesjasz - TABOR!", nawiązuje do góry Tabor - miejsca, gdzie według tradycji nastąpiło Przemienienie Jezusa Chrystusa - powiedział ojciec Piotr Reizner, dyrektor FSM i kustosz Sanktuarium w Kalwarii.

"Wielu z nas każdego lata przeżywa na Kalwarii szczególne spotkanie z Bogiem, jego łaską i doświadcza największej miłości. Po każdym FSM-ie słyszymy świadectwa zmiany życia, czasem postrzegania pewnych sytuacji, czasem jakieś relacji z drugim człowiekiem, czasem wraca się do swojego rodzinnego domu jako ktoś zupełnie inny" - dodał Reizner.

FSM otworzy w niedzielę wieczorna Msza święta. W programie Spotkania, które tradycyjnie odbywa się w ostatnim tygodniu lipca, są m.in. dyskusje w grupach na tematy wiary i obyczajów, Msze św., nabożeństwa, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje, spowiedź.

Liturgie celebrować będą m.in. biskup z Krakowa Grzegorz Ryś, ordynariusz krakowskiej prowincji franciszkanów o. Jarosław Zachariasz.

Każdego roku uczestnicy tej imprezy o charakterze religijnym mają możliwość spotkać się z gośćmi specjalnymi. W tym roku swój przyjazd potwierdzili już: Przemysław Babiarz, Marek Nowicki, Tomasz Zubilewicz, Tomasz Terlikowski, Ireneusz Krosny, Mariusz Sokołowski, bp Grzegorz Ryś, ks. Jacek Stryczek.

Według organizatorów najczęściej podawanym przez internautów na stronie FSM-u www.projektmesjasz.pl powodem przyjazdu do Kalwarii na FSM jest chęć pogłębienia wiary i pragnienie przemiany. Ponadto w ramach Spotkania odbędę się też koncerty; wystąpią m.in.: Maleo Reggae Rockers, Love Story, Frenchman, Dusza we mgle, Marek Stryszowski & Przyjaciele oraz Fioretti z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów. Na scenie pojawi się również Teatr A. Nie zabraknie też "Kina pod chmurką".

"Na Kalwarii były już śluby, święcenia i chrzty. W tym roku odbędzie się sakrament bierzmowania, którego udzieli biskup pomocniczy z Przemyśla Stanisław Jamrozek" - poinformowała rzeczniczka FSM Elżbieta Dudek.

Spotkanie zakończy w sobotę 28 lipca Msza św.

Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, do Kalwarii przyjedzie ok. 1,5 tys. osób. Dudek zapewniła, że dla nikogo nie zabraknie miejsca. Miejsca noclegowe przygotowano w Domu Pielgrzyma i budynkach klasztornych oraz na polu namiotowym. Chętni do biwakowania powinni przywieźć namiot, karimatę, śpiwór.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama