Rio in Częstochowa coraz bliżej!

"Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody" - podobnie jak młodym w Rio de Janeiro, uczestnikom Rio in Częstochowa, przewodniczyć będą słowa z Ewangelii św. Marka.

W ramach tegorocznych ŚDM w Rio de Janeiro wspólnoty młodych na całym świecie, także w Polsce, dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą udać się na spotkanie z papieżem, organizują lokalne dni młodych. Jednym z nich jest Rio in Częstochowa organizowane przez międzynarodową Wspólnotę Emmanuel.

Młodzi Europy i świata będą mogli uczestniczyć w codziennych modlitwach, Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dla uczestników przewidziane są  też zajęcia sportowe, muzyczne, nauka zumby. Wśród zaproszonych gości są m.in.: Msgr. Robert Sarno z Nowego Jorku - członek Kongregacji ds. Świętych, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (członek Papieskiej Rady ds. Rodziny), Otto Neubauer (Austria) - ewangelizator, odpowiedzialny za Akademię Ewangelizacji w Wiedniu.

Szczególnym wydarzeniem będzie Wieczór Chwały (27 lipca) z koncertami polskich i zagranicznych grup muzycznych: raper Bęsiu, stronaB, Under Trees (Słowacja). Gościem Specjalnym sobotniego wieczoru będzie John Pridmore (Anglia), były gangster, który opowie świadectwo swojego nawrócenia i wiary. W programie Wieczoru Chwały jest także czuwanie z Papieżem i transmisja z ŚDM w Rio de Janeiro. Każdy dzień Forum będzie się kończył inaczej, zaplanowane są świadectwa, wieczór miłosierdzia, koncerty i prezentacje zdobytych podczas "talent corners" umiejętności.

 Więcej informacji znaleźć można na stronie www.rioinczestochowa.pl oraz na Facebooku, wpisując "Rio in Częstochowa".

Międzynarodowa Wspólnota Emmanuel co roku organizuje Forum Młodych. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w 1991 r. w Altötting w Niemczech. Od 2012 Forum przyjęło oficjalną nazwę European Youth Forum (EYF). Od tego roku EYF odbywać się będzie za każdym razem w innym państwie. Tegoroczne Forum odbędzie się w Częstochowie, w dniach 23-28 lipca. Nawiązując do ŚDM w Rio, częstochowskie spotkanie nosi nazwę "Rio in Częstochowa".

RioInCzestochowa Europejskie Forum Młodych 2013 - Rio in Częstochowa!

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama