Episkopat Wenezueli ponowił apel o pokój społeczny i odrzucenie przemocy. Sytuacja społeczna po kwietniowych wyborach prezydenckich była przedmiotem obrad biskupów.
W wydanym na ich zakończenie komunikacie stwierdzono, że wygrana bliskiego współpracownika zmarłego Hugo Chaveza, Nicolasa Maduro, była poprzedzona jednostronną kampanią wyborczą, a system wyborczy wykazał „poważne wady”. Niemniej w obliczu utrzymujących się głębokich podziałów politycznych Kościół wzywa do odrzucenia wszelkiej przemocy.
Wenezuelscy biskupi zajęli się także kryzysem, jaki ogarnął kraj. Objawia się on niedoborami podstawowych produktów, inflacją, a także nasileniem pospolitej przestępczości i przemocy. Gdy chodzi o te ostatnie zjawiska, Kościół sam pada jego ofiarą. Siedziba wydziału Konferencji Episkopatu Wenezueli ds. duszpasterstwa rodziny została w ostatnich dniach dwukrotnie napadnięta i splądrowana przez bandytów. Jak zwrócili uwagę biskupi, za panującą w kraju atmosferę napięcia i agresji odpowiada także obelżywy język, jakim posługują się zwłaszcza rządzący „chaviści”. Dlatego episkopat apeluje do wszystkich o „nową mentalność”, dzięki której dałoby się przezwyciężyć kryzys moralny, tworząc i aplikując odpowiednie prawa.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.