O swojej modlitwie za wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapewnił papież Franciszek pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.
"Modlę się, aby zawsze napełniała je Boża radość, pokój i miłość, i by z pomocą swoich najbliższych zachowały na całe życie swoją dziecięcą niewinność i ufność w Panu" - powiedział Ojciec Święty. Swoją katechezę papież poświęcił roli Ducha Świętego w prowadzonym przez Kościół dziele ewangelizacji. Papież pozdrowił pielgrzymów przybyłych na audiencję z całego świata. Zwracając się do Polaków powiedział:
"Serdecznie witam polskich pielgrzymów! Ze szczególną miłością pozdrawiam dzieci z duszpasterstwa Polaków w Rzymie, które niedawno przystąpiły do I Komunii św., ich rodziców i katechetkę. Tym pozdrowieniem obejmuję wszystkie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjmują Chrystusa do swoich serc i modlę się, aby zawsze napełniała je Boża radość, pokój i miłość, i by z pomocą swoich najbliższych zachowały na całe życie swoją dziecięcą niewinność i ufność w Panu. Z serca wam błogosławię".
W dzisiejszej audiencji ogólnej udział wzięli m.in. metropolita mińsko-mohylewski na Białorusi, abp Tadeusz Kondrusiewicz, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami z polskiego kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie, oraz grupy parafialne: św. Andrzeja Boboli z Wrocławia; św. Michała Archanioła z Zachorzowa w diecezji radomskiej; św. Wawrzyńca z Rogóźna w archidiecezji lubelskiej; Przemienienia Pańskiego z Płot, archidiecezji szczecińsko-kamieńska; a także szkoły sióstr salezjanek z Krakowa; gimnazjum im. bł. Jana Pawła II z Sokółki; Harcerze z ZHP z Sochaczewa, Ornety i Zakopanego.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.
Nie szukamy pierwszych czy najwygodniejszych miejsc, bo są to ślepe zaułki.