"Bezrobotny" biskup

Niemiecki biskup Stephan Ackermann zarejestrował się jako bezrobotny.

Ordynariusz Trewiru, biskup Stephan Ackermann (lat 49) zarejestrował się w miejscowym urzędzie pracy jako bezrobotny. Jak oświadczył, chciał na własnej skórze doświadczyć, jak to jest znaleźć się w takiej sytuacji i z jakimi wyzwaniami człowiek jest wtedy konfrontowany. Biskup wypełnił już wszystkie dokumenty oraz ankietę, a teraz czeka na wyznaczenie mu rozmowy kwalifikacyjnej.

Bp Ackermann, który od kwietnia 2009 r. jest ordynariuszem w Trewirze, najstarszej niemieckiej diecezji katolickiej, jest znany z różnych inicjatyw solidarnościowych na rzecz pomocy ludziom przez dłuższy czas pozbawionym pracy. Wielokrotnie przekonywał swoich kapłanów, że bezrobocie jest także poważnym problemem duszpasterskim, gdyż niesie negatywne skutki nie tylko dla osoby pozbawionej pracy, ale także dla jego rodziny oraz bliskich.

Pomoc bezrobotnym w diecezji trewirskiej prowadzona jest od ponad 30 lat w przez struktury kościelne pod hasłem „Akcja praca”. Diecezja trewirska jest jedną z siedmiu diecezji katolickich w Niemczech, na obszarze których katolicy stanowią jeszcze większość mieszkańców. Bp Ackermann stoi także na czele specjalnej komisji powołanej przez Konferencję Episkopatu Niemiec do wyjaśnienia przypadków pedofilii wśród duchownych katolickich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg