Powrót do wiary

Drugie Urszulańskie Dni Młodych w Poznaniu.

W maju tego roku odbędą się kolejne, Drugie Urszulańskie Dni Młodych. Organizatorem spotkania są Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej, zakon kontemplacyjno – czynny, którego misją w Kościele jest wychowanie i nauczanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Drugie Urszulańskie Dni Młodych odbędą się w dniach 24-26 maja 2013 w Poznaniu. Hasłem tegorocznego spotkania przeżywanego w Roku Wiary są słowa  „Powrót do wiary” zachęcające młodego człowieka do powrotu do źródeł swojej wiary, a także do zatrzymania się nad tajemnicą daru Chrztu Świętego. Spotkanie będzie także zachętą dla młodych do bycia aktywnymi w wierze, do odważnego głoszenia wiary w Boga na ścieżkach ich życia.

Urszulańskie Dni Młodych to szansa na spotkanie z Bogiem, okazja do „odświeżenia” swojej wiary, powrotu do jej Źródła, którym jest Bóg. To także czas wspólnej radości, dzielenia się wiarą z innymi i słuchania świadectwa tych, którzy doświadczyli Pana Boga w swoim życiu. Uczestnicy spotkania będą mieli również możliwość wcielania swojej wiary w czyn poprzez zaangażowanie się w pracę grup wolontaryjnych, misyjnych i ewangelizacyjnych.

Powrót do wiary   mat. prasowy Duszpasterzem spotkania będzie ks. Radosław Siwiński,  koordynator dzieła nowej ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, organizator „Ewangelizacji Nadmorskiej”. W spotkaniu uczestniczyć będą także inni zaproszeni goście, m.in. metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, Ojcowie Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia Silvanus Stock (Tanzania) i Aszenafi Abebe (Etiopia), Prowincjalna Sióstr Urszulanek - s. Maria Jaworska OSU, którzy będą dzielić się świadectwem chrześcijańskiego życia z uczestnikami UDM.

W Urszulańskich Dniach Młodych mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przyjazdu z opiekunem. Na spotkanie można zgłosić się indywidualnie pisząc na adres urszulanskiednimlodych@gmail.com Zgłoszenia grupowe (szkolne, parafialne) należy przesłać na adres janakrogul@gmail.com . Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 kwietnia 2013 roku Więcej na http://urszulanskiednimlodych.blogspot.com oraz   www.razemwdrodze.osu.pl . Zapraszamy!

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg