Papież o łasce łez

„Czasami okularami, przez które widać Jezusa, są łzy”

Dziś rano Papież Franciszek odprawił w kaplicy Domu św. Marty Mszę dla kolejnej grupy pracowników Watykanu. Tym razem byli to przedstawiciele żandarmerii watykańskiej, która czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem na terenie najmniejszego państwa świata. Żandarmi dbają też o osobistą ochronę Ojca Świętego poza pałacem apostolskim.

„Czasami okularami, przez które widać Jezusa, są łzy”. W ten sposób w krótkiej homilii Papież Franciszek nawiązał do sceny z dzisiejszej Ewangelii, gdzie opisane jest spotkanie Zmartwychwstałego z płaczącą Marią Magdaleną. Przypomniał przy tym historię tej grzesznej kobiety, której „wiele przebaczono, bo bardzo umiłowała”. Nad grobem Jezusa jej nadzieje legły w gruzach. I dopiero przez łzy, które okazują się łaską, dostrzega swego Mistrza. „Niech Bóg da nam wszystkim łaskę, by móc jak ona powiedzieć: «Widziałam Pana», nie dlatego, że mi się ukazał, ale we wnętrzu mojego serca” – dodał Ojciec Święty.

«« | « | 1 | » | »»
 • MM
  02.04.2013 19:51
  Tylko, że w Piśmie Świętym nie ma nic na temat jej grzesznego życia... Jedynie o opętaniu przez 7 złych duchów. Oczywiście nie chodzi mi tu o krytykę papieża, bo jego słowa są bardzo piękne i mądre. Jednak Maria Magdalena jest mi bliska i nie lubię, gdy powtarzane są stereotypy na jej temat.
 • pp
  02.04.2013 20:17
  mm poczytaj lepiej to Pismo dokładniej
 • Szerszen
  02.04.2013 22:52
  pp. czytam Pismo dokładnie, teraz nie wiem, czy to odnosi się do Ojca św.Franciszka, autora tekstu, czy też do mnie?
 • dario
  02.04.2013 23:32
  Ot i cały Papież Franciszek. Aby go lepiej poznać:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Wkrotce-polskie-wydanie-biografii-papieza-Franciszka,wid,15458401,wiadomosc.html?ticaid=110577&_ticrsn=5
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.