35 tys. bochenków dobroci

Ponad 35 tys. bochenków "chleba dobroci" zamierza rozprowadzić przed świętami wielkanocnymi Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Dochód z datków za chleb będzie przeznaczony na żywność dla ubogich.

"Bochenki chleba oznakowane logo Caritas z napisem +chleb dobroci+ rozprowadzane są we wszystkich parafiach" - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Caritas w Lublinie Joanna Mazurek.

Chleb jest darem lubelskich piekarzy. Za niewielkie bochenki wierni zwykle wpłacają kilkuzłotowe datki. Część bochenków zapakowana jest w kartonowe pudełka-skarbonki; Caritas zachęca, aby pudełek nie wyrzucać i zbierać do nich drobne oszczędności z przeznaczeniem na cele charytatywne.

"Mieszkańcy Lubelszczyzny ubożeją, wsparcie jest bardzo potrzebne. Dostajemy znacznie więcej podań o pomoc niż w ubiegłych latach. Przychodzą matki z dziećmi, ludzie starsi, proszą o jedzenie" - dodała Mazurek.

Akcja prowadzona jest przez lubelską Caritas w okresie świąt wielkanocnych od kilkunastu lat. Wielu wiernych zanosi ten chleb do poświęcenia wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę i spożywa podczas śniadania wielkanocnego.

Corocznie akcja przynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych i podobną kwotę Caritas spodziewa się uzyskać także w tym roku. Część pieniędzy pozostaje do dyspozycji parafialnych zespołów Caritas, reszta trafia do archidiecezjalnej centrali w Lublinie. Pieniądze przeznaczane są na dofinansowanie jadłodajni dla osób bezdomnych i ubogich, dożywianie uczniów w szkołach i zakup żywności wydawanej w centrum pomocy doraźnej Caritas. (PAP)

kop/ bos/ ura/

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama