Kard. Ouellet ujawnił, że Franciszek podjął ten temat już w ubiegły piątek 15 marca, po spotkaniu z kardynałami. „Nawet ja byłem tym zaskoczony. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale zrobił bardzo stanowcze gesty” – dodał kanadyjski purpurat.
Papież Franciszek podjął już pierwsze działania mające na celu przeprowadzenie reform w funkcjonowaniu Kurii Rzymskiej. Ojciec Święty jest w pełni niezależny, nie miał żadnych powiązań z Watykanem – uważa kard. Marc Ouellet, prefekt jednej z najważniejszych watykańskich dykasterii, Kongregacji ds. Biskupów.
„Wiemy, że Kuria potrzebuje reformy, aby odzyskać moralną wiarygodność. Afera Vatileaks wyrządziła Kościołowi wielką szkodę. Wyciekły złe informacje, bardzo poufne, różnego rodzaju komentarze, którym niekoniecznie można zaprzeczyć. Myślę, że Papież będzie potrafił coś z tym zrobić” – powiedział kard. Ouellet w wywiadzie dla jednego z kanadyjskich tygodników.
Kanadyjski purpurat ujawnił, że Franciszek podjął ten temat już w ubiegły piątek 15 marca, po spotkaniu z kardynałami. „Nawet ja byłem tym zaskoczony. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale zrobił bardzo stanowcze gesty” – dodał kard. Ouellet. Sam przedstawia się jako osobisty przyjaciel kard. Bergoglio. Zaprzyjaźnili się w 2007 r. na spotkaniu episkopatów Ameryki Łacińskiej w Aparecidzie. „Później na znak przyjaźni odwiedził mnie on w Kanadzie, gdy byłem biskupem Quebeku, choć zazwyczaj nie przyjmował zaproszeń do podróży zagranicznych. Mogę powiedzieć, że mamy wspólną wizję” – powiedział kard. Marc Ouellet.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.