Dziękując za dwóch papieży

Za 8 lat pontyfikatu Benedykta XVI oraz za posługę papieża Franciszka, „który już stał się znakiem nadziei dla Kościoła” - będą się modlić kapłani podczas Mszy Krzyżma, która w Wielki Czwartek zostanie odprawiona w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Kard. Stanisław Dziwisz w specjalnym liście zaprosił wszystkich księży do udziału w tym nabożeństwie.

„Pielgrzymując w Wielki Czwartek do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, chcemy także dziękować za 8 lat apostolskiej posługi papieża Benedykta XVI. Będziemy się modlić, by przesłanie tego pontyfikatu zaowocowało ożywieniem wiary w Kościele powszechnym i w parafialnych wspólnotach” - napisał kardynał.

„W dniu święta kapłanów wszyscy razem będziemy dziękować za Ojca Świętego Franciszka, który już stał się znakiem nadziei dla Kościoła. Pragniemy otoczyć Go modlitwą, by pozostawał blisko ludzi, umacniał braci w wierze i prowadził Kościół ścieżkami Odkupiciela Człowieka” - podkreślił w liście. I dodał, że w tym roku nabożeństwo będzie się łączyć z dziękczynieniem za przeżywaną jeszcze w archidiecezji krakowskiej peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II.

Podczas nabożeństwa kard. Dziwisz razem z bp. Tadeuszem Rakoczym i bp. Janem Zającem będą dziękować za pięćdziesiąt lat kapłaństwa. „Będziemy również dziękować za dwadzieścia pięć lat posługi biskupiej kardynała Kazimierza Nycza i biskupa Jana Szkodonia, a także za dwadzieścia pięć lat kapłaństwa biskupa Grzegorza Rysia. Chcemy w Wieki Czwartek, w czasie naszego pielgrzymowania do Łagiewnik, otoczyć braterską modlitwą wszystkich Jubilatów przeżywających w 2013 roku złoty lub srebrny jubileusz święceń kapłańskich, dlatego w sposób szczególny proszę ich o obecność i zapraszam do koncelebry” - napisał hierarcha.

D wspólnej modlitwy kard. Dziwisz zaprasza także ministrantów, lektorów, schole, członków Ruchu Światło-Życie, młodzież archidiecezji krakowskiej , przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń oraz wszystkich mieszkańców. „Niech ten dzień stanie się prawdziwie dniem modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów” - podkreślił metropolita krakowski.

Msza Krzyżma w Wielki Czwartek odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 10.00

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama