Powołanie do strzeżenia stworzenia

Przewodniczący Franciszkańskiego Ruchu Ekologicznego: jestem oszołomiony homilią papieża

Jestem oszołomiony po wysłuchaniu homilii z Mszy św. inaugurującej pontyfikat. Czyżby spełniały się marzenia ekologów chrześcijańskich o mocnym zaangażowaniu Kościoła w ekologię? - powiedział KAI przewodniczący Franciszkańskiego Ruchu Ekologicznego o. Stanisław Jaromi OFMConv.

O. Jaromi zwrócił uwagę przede wszystkim na franciszkańskie wątki w homilii papieża Franciszka, odnoszące się od ochrony wszelkiego stworzenia, do czego są powołani wszyscy ludzie, nie tylko chrześcijanie.

"Wielokrotnie papież Franciszek mówił o 'powołaniu do tego, by strzec stworzenia', które ma wymiar ogólnoludzki oraz o chrześcijańskim 'powołaniu do strzeżenia z miłością tego, czym Bóg nas obdarzył'. - powiedział KAI o. Jaromi. - To powołanie obejmuje również ekologię człowieka, zwłaszcza tych najbardziej narażonych na zło zniszczenia. A jej bazą jest ekologia duchowa, troska o nasze serca, aby nienawiść, zazdrość, pycha nie zanieczyszczały naszego życia - dodał przewodniczący Franciszkańskiego Ruchu Ekologicznego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama