Kard. Bergoglio prosił mnie o modlitwę

Ks. Tom Rosica pomagał w czasie sede vacante w prowadzeniu watykańskiego Biura Prasowego. Kilka godzin przed wejściem na konklawe przyszły Papież poprosił go o szczególną modlitwę.

Po audiencji, na której Ojciec Święty Franciszek przyjął dziennikarzy, ks. Rosica wspominał: „Wieczorem w niedzielę pracowaliśmy do późna, ale po wyjściu z biura postanowiliśmy pójść jeszcze na spacer do centrum historycznego. Spotkałem tam kard. Bergolio, który w ostatni wieczór przed konklawe spacerował po Pizza Navona. Odprowadziliśmy go do domu, w którym się zatrzymał, miło rozmawiając po drodze – opowiada ks. Rosica. – Zanim się rozstaliśmy wziął me ręce w swe dłonie i powiedział: «Proszę, módl się za mnie». Spytałem, czy jest czymś zaniepokojony. Odpowiedział: «Tak, trochę». Myślałam o tej prośbie, gdy został wybrany. Jego prostota uderza, i nie jest ona pozbawiona solidnego fundamentu. Gdy zobaczyłem go na balkonie byłem w totalnym szoku i potem to jego proste: «Dobry wieczór»”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.