ProChrist dobiega końca

Ekumeniczne dni skupienia zgromadziły w Stuttgarcie tysiące osób

Ekumeniczne wieczory ProChrist 2013 z Porsche Arena ze Stuttgartu transmitowane są w tym roku przez satelitę do ponad 800 miejsc w całej Europie. Koordynującym wydarzenie w Polsce jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Luterańskiego w RP. Głównym mówcą tegorocznego programu jest Ulrich Parzany – duchowny i teolog ewangelicki, pochodzący z Zagłębia Ruhry.

Spotkania gromadzą ok. 20 do tysiąca osób i odbywają się w domach kultury, szkołach, klubach, w kościołach czy budynkach parafialnych. Centralną część wieczoru ProChrist stanowi kazanie oraz wezwanie do uczynienia kroku wiary, a następnie możliwość osobistej rozmowy. W kazaniu duchowny tłumaczy, jak człowiek może odnaleźć Boga i powierzyć Mu swoje życie. Wyjaśnia także widzom znaczenie chrześcijańskiego przesłania.

Bożena Giemza z CME przypomina, że tematy poruszane w czasie tych spotkań dotyczą życia i problemów współczesnego człowieka. „Przed nami jeszcze dwa dni, w czasie których usłyszymy o miłości i patrzeniu w przyszłość” – zachęca. ProChrist potrwa do poniedziałku, 11 marca. Więcej na www.prochrist.pl.

ProChrist to ruch skupiający chrześcijan różnych wyznań. Od 1993 roku z ich inicjatywy powstają kilkudniowe spotkania ewangelizacyjne ProChrist transmitowane poprzez łącza satelitarne na całą Europę. Dotychczas odbywały się kolejno w Lipsku (1995), Norymberdze (1997), Bremie (2000) i w Essen (2003). W marcu 2006 roku około 1,5 miliona ludzi w 1250 miejscach odbioru z 20 krajów Europy mogło przeżywać spotkania ProChrist transmitowane z monachijskiej hali olimpijskiej. W kwietniu 2008 r., w ramach ProChrist Speciale, ProChrist odbyło się po raz pierwszy w Polsce, w katowickim Spodku. Transmisja wieczorów dotarła do ponad 100 miejsc przekazu w kraju i za granicą. W 2009 roku wieczory ProChrist były transmitowane z Chemnitz do ponad tysiąca miejsc w całej Europie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama