Watykan przypomina prawa najsłabszych

„Stolica Apostolska w swej działalności dyplomatycznej angażuje się w ochronę praw tych, którzy są najsłabsi” – napisał dziś na Twitterze z konta watykańskiego Sekretariatu Stanu @TerzaLoggia abp Dominique Mamberti.

Stwierdzenie to znalazło się też w obszernym wystąpieniu, którym sekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami otworzył 6 marca na uniwersytecie katolickim Serca Jezusowego w Mediolanie sympozjum pt. „Wiara i dyplomacja”. Sesja pod patronatem Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych i Tajnego Archiwum Watykańskiego została poświęcona relacjom międzynarodowym Stolicy Apostolskiej w czasach współczesnych.

Dyplomacja Stolicy Apostolskiej podczas pontyfikatu Benedykta XVI zawsze broniła najsłabszych, stawiając na pierwszym miejscu prawo do wolności religijnej i do życia, wychowanie do pokoju i działalność charytatywną. Zwracając na to uwagę, szef watykańskiej dyplomacji przypomniał, że wolność wyznania jest pierwszym z praw człowieka. Z wielu stron chwalono Papieża za jego apele o pokój w Syrii – stwierdził abp Mamberti. – Głosy te nie oznaczają jednak pełnej wolności Kościoła do głoszenia swej wiary i nauczania społecznego, jak też wyrażania ocen moralnych w kwestiach dotyczących porządku moralnego, które tego wymagają ze względu na obronę zasadniczych praw osoby. Ponadto watykański „minister spraw zagranicznych” podkreślił, że Stolica Apostolska w swych relacjach z państwami i organizacjami międzynarodowymi stale broni ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz prawa dziecka do rodziny opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety.

Sprawy wolności wyznania dotyczy też drugi dzisiejszy wpis watykańskiego Sekretariatu Stanu. Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy oenzetowskich urzędach w Genewie abp Silvano Tomasi pisze na Twitterze: „Poszanowanie wolności religijnej przysługującej mniejszościom jest podstawą dialogu i współpracy”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama